Rengeteg meggyet tettem el a nyáron, úgy hogy szerintem eljött az ideje, hogy egy zacskót felhasználjak belőle. Kicsit legalább visszajön a nyár íze...Mára megígértem a fiamnak, hogy sütök belőle valami nagyon finom, krémes, amolyan "nyammos" süteményt...Így is történt... Alig, hogy készen lettem a sütivel, a fiam már ott nyitogatta a hűtő ajtaját..Hiába mondtam neki, hogy sicc onnét, mert dermednie kell még, nem értett a jó szóból...Kénytelen voltam idő előtt előszedni a frigó mélyéről a tepsit. Ezért lett olyan "maszatolós" a szelet...Persze nála ez nem lényeg, két falatra lenyelte..Utána, én is... :o)))
Hozzávalók a piskótához: 6 tojás, 15 dkg cukor, 3 dkg keserű kakaópor, 18 dkg liszt, 3 kanál víz, 3 kanál olaj,1/2 sütőpor.
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéket kemény habbá verjük egy csipet sóval. A sárgájákat pedig fehéredésig keverjük a cukorral. Ezután hozzáadjuk a vizet és az olajat, majd ezzel is elkeverjük. Ezután jöhet bele a liszt, a kakaópor és a sütőpor. Ezzel is simára dolgozzuk. A végén lazán beleforgatjuk a tojáshabot. Sütőpapírral bélelt, kb. 30x40 cm-es tepsibe simítjuk a masszát, majd előmelegített sütőben, 170 C-on, 15-20 perc alatt készre sütjük a kakaós piskótát. Kihűtjük és keresztben félbe vágjuk a tésztát.
1: Töltelék: 45 dkg magozott meggy, 3-4 evőkanál cukor, 2 evőkanál étkezési keményítő, egy korty rum, 1 vaníliás cukor.
A meggyet kevés vízzel felfőzzük, ízesítjük a kétféle cukorral, majd a kevés vízben elkevert keményítővel besűrítjük. Teljesen kihűtjük a meggyes krémet.
2. Töltelék: 2.5 dl tejszín.
A tejszínt kemény habbá felverjük. Majd összeállítjuk a süteményt. Az alsó piskótára kenjük a fele tejszínt, erre rakjuk a fele mennyiségű zselés meggyet, majd ráhelyezzük a sütemény tetejére a másik piskóta lapot is. Megkenjük a felső piskótát a megmaradt zselés meggyel, majd rákenjük a megmaradt tejszínhabot. Csokoládé reszelékkel díszítjük a süteményt, majd hűtőbe tesszük dermedni 3-4 órára. Kockára felvágva tálaljuk.